Posušje sa dva gola u mreži ispratilo Željezničar (FOTO)

U okviru 14. kola Premijer lige BiH Posušje je savladalo Željezničar pobjedom od 2:0.

Posušje je povelo iz prve prave prilike na utakmici. U 21. minuti Lučić je iz slobodnog udarca zatresao mrežu Željezničara.

Plavi su do prave šanse stigli tek u finišu prvog dijela. Vrhovac se našao u odličnoj situaciji nakon greške golmana domaćih, ali fudbaler Želje nije pogodio. Na odmor se otišlo s minimalnom prednošću Posušja.

Prilično siromašno je bilo i drugo poluvrijeme. Vrijedi izdvojiti 61. minutu kada je dobru priliku imalo  Posušje. Luka Begić je nakon dobre akcije šutirao, a lopta je završila u korneru.

U finišu utakmice Posušje je potvrdilo svoju pobjedu. Nakon slobodnog udarca lopta je na asistenciju Luke Begića stigla do Dominika Begića koji je zatresao mrežu Bendera za 2:0.

Do kraja nije bilo promjena pa su bodovi ostali na Mokrom docu.