Braga prati Zvezdu u stopu, Dinamo se praznih ruku vraća iz Beča

Fudbaleri Brage savladali su Ludogorec minimalnim rezultatom u okviru trećeg kola Lige Evrope.

Gol odluke postigao je Rikardo Orta u sedmom minutu utakmice.

Predstavnik Bugarske je uprkos tome bio bolji protivnik u prvom dijelu igre, čak su stigli i do gola. Međutim, on je poništen zbog ofsajda.

Braga je trenutno druga u grupi F sa šest bodova, odnosno jednim manje od Crvene zvezde koja drži čeonu poziciju. Ludogorec je nakon ovog poraza ostao na jednom bodu osvojenom u susretu sa Mitjilendom.

Iznenađenje večeri vjerovatno je priredio Rapid iz Beča koji je slavio protiv Dinama iz Zagreba rezultatom 2:1.

Najavu da ovo neće biti laka utakmica za “modre” dao je Marko Grul pogotkom u devetom minutu. Samo 15 minuta je trajalo vođstvo austrijskog predstavnika prije nego što je Mislav Oršić donio izjednačenje.

Marko Grul nije želio da njegov trud uzaludno propadne, te je na njega nadogradio i asistirao Hofmanu za gol u 34. minutu, što je bio i konačan rezultat.

Ovaj poraz komplikuje situaciju Dinama koji sada sa utakmicom više zaostaje tri boda za vodećim Vest Hemom, dok su izjednačeni po bodovima sa Rapidom i Genkom koji ima meč manje.