Marin Čilić odigrao sjajan meč i plasirao se u četvrtfinale Moskve / Bljesak.info

Tekst članka se nastavlja ispod banera

Hrvatski tenisač Marin Čilić prošao je u četvrtfinale na dvoranskom ATP turniru u Moskvi. U dva seta Čilić je svladao američkog tenisača Tommyja Paula.

Nakon jednog sata i 43 minute Čilić je slavio 7:5, 6:3 protiv 54. igrača s ATP ljestvice u njihovom prvom međusobnom meču te mu sada slijedi bolji iz dvoboja Srbina Filipa Krajinovića i Španjolca Pedra Martineza.

U prvom setu Čilić, inače šesti nositelj u Moskvi, je dva puta izgubio svoj početni udarac, ali je kontrirao s tri breaka te je savršeno koristio takve prilike (3 od 3 break lopte).

Isto tako, kod 5:5 je Čilić izbjegao novo posrtanje na svoj servis (spašena jedna break lopta), a potom je kod 6:5 izbjegao odlazak u tie-break novim oduzimanjem Paulovog početnog udarca.

U drugom setu Čilić je ključni korak prema pobjedi napravio kod vodstva 3:2 kada je napravio novi break i potom prednost održao do kraja.