Igrači Rome se svađali ko će pucati penal, Szczesny ih na kraju nadmudrio

Scena iz finiša utakmice Juventus – Roma

Roma je u finišu prvog poluvremena meča protiv Juventusa imala penal.

Sve je zakuhao Chiellini koji se okliznuo i poklonio loptu gostima, Abraham se sjurio prema golu, Danilo uspjeva da ga zaustavi, ali čini se pod prekršajem.

Lopta u nastavku stiže do Mkhitaryana kojeg obara Szczesny, a sudija Orsato bez razmišljanja pokazuje penal i prije nego što je lopta završila u golu.

Gledao se VAR koji je ustanovio da je penal za Romu dosuđen potpuno ispravno, ali dok se čekala potvrda odluke među igračima gostiju je trajala rasprava.

Penal je htio da izvede Abraham, diskutovao je Englez sa Veretoutom, ali je na kraju dao loptu francuskom veznjaku.

Veretout je kod penala previše razmišljao, a kao pobjednik je izašao Szczesny koji se odlično bacio i odbranio njegov udarac. Odbanu pogledajte ovdje.

Tako je propala velika prilika za Romu da izjednači u najboljem mogućem trenutku, ali je ostalo 1:0 za Juventus poslije prvih 45 minuta.