Petarda Liverpoola protiv Watforda (VIDEO)

Podijeli:

Izvor: Reuters/Andrew Couldridge

U prvom meču osmog kola Premijer lige Liverpool je ubjedljivo slavio na gostovanju protiv Watforda i pobjedu upisao rezultatom 5:0.

Što se Watforda tiče šok terapija u vidu promjene trenera nije uspela pa je Claudio Ranieri novu avanturu u Premijer ligi počeo porazom.

U prinudno izmenjenom sastavu zbog izostanka igrača iz Brazila, Liverpool je promijenio i formaciju, ali to nije uticalo na ishod meča.

Pobjedu gostiju najavio je već u devetom minutu Sadio Mane nakon dodavanja Mohameda Salaha.

Liverpool je na odmor otišao sa dva gola prednosti. James Milner je odlično proigrao Roberta Firmina koji bez problema trese mrežu domaćih.

Firmino je bio strijelac i trećeg gola za ekipu Jürgen Kloppa. Igrao se 52. minut. A samo dva minuta kasnije Firmino je proigrao Salaha koji još jednim sjajnim potezom za konačnih 4:0.

I ni to nije bio kraj. Igrao se prvi minut nadoknade kada je Firmirno kompletirao het-trik i pogodio za konačnih 5:0.

Liverpool sada ima 18 bodova na čelu tabele, i dalje je bez poraza u sezoni i ima gol razliku 22:6. Watford ostaje na sedam bodova na 15. mestu na tabeli.