Na Londonskom maratonu najuspješniji Etiopljanin Lemma i Kenijka Jepkosgei

Etiopljanin Sisay Lemma i Kenijka Joyciline Jepkosgei pobjednici su 41. izdanja Londonskog maratona u muškoj i ženskoj konkurenciji.

Utrka duga 42,2 kilometra u Londonu, jedna je od šest velikih maratonskih utrka zajedno s Tokijem, Berlinom, Bostonom, Chicagom i New Yorkom.

Lemma je osvojio prvo mjesto u muškoj konkurenciji s vremenom dva sata, četiri minute i sekundu. Tridesetogodišnji atletičar osvojio je prvo mjesto nakon što je prošle godine bio treći. Kenijac Vincent Kipchumba bio je drugi s rezultatom 2:04.28, dok je treće mjesto zauzeo Etiopljanin Mosinet Geremew koji je istrčao vrijeme 2:04.41.

Izvor : REUTERS/Matthew Childs

Jepkosgei, prva je stigla do cilja u ženskoj konkurenciji sa vremenom 2:17.43. Etiopljanka Degitu Azimeraw bila je druga s vremenom 2:17.58, a Ashete Bekere treća s 2:18.18.