Varešanović sa Koperom pobjedom nad Domžalama na vrhu tabele

Prvenstvo Slovenije

Zaostali susret 4. kola prvenstva Slovenije danas su odigrali Koper i Domžale, a do pobjede je stigao Koper koji je slavio rezultatom 4:2.

A. Beganović

Sjajan meč odigrali su Koper i Domžale. Čak šest pogodaka vidjeli su gledaoci, a na prvi su čekali do 41. minute. Tada je Barišić pogodio za vodstvo Kopera.

Samo dva minuta kasnije Colley je udvostručio prednost domaćina i sa rezultatom 2:0 se otišlo na domor.

Na samom otvaranju drugog dijela, tačnije u 52. minuti Domžale se vraćaju u igru, a za 2:1 je pogodio Jakupović. Ipak samo četiri minuta kasnije Parris ponovo Koperu vraća prednost od dva gola.

Petnaest minuta prije kraja Vuk koji je nešto ranije zamijenio nekadašnjeg igrača Veleža, Georgijevića, pogađa za 3:2, ali Koper opet ekspresno uzvraća. Naime, minut kasnije Besir postiže pogodak za konačnih 4:2.

Kod Kopera je od 62. minute igrao Mak Varešanović, dok su za domžale minutažu imali Senijad Ibričić, Enes Alić, Alen Jurilj i Ajdin Mulalić.

Nakon 11 odigranih kola Koper je vodeći sa 23 osvojena boda, dok su Domžale osmoplasirane sa 11 bodova.