Dinamo razbio Genk, nova pobjeda Crvene zvezde

Evropska liga, 2. kolo

Zagrebački Dinamo je u 2. kolu Evropske lige uvjerljivo savladao na gostovanju belgijski Genk rezultatom 3:0.

Foto – EPA

Hrvatski prvak odigrao je odličan meč i na kraju je sasvim zasluženo stigao do tri boda u ovom susretu.

Do vodstva Dinamo stiže u 10. minuti. Ivanušec koristi asistenciju Oršića i zabija za prednost gostiju od 1:0.

Na drugi gol čekalo se do finiša prvog poluvremena. Dosuđen je penal za Modre, a precizan izvođač u trećoj minuti nadoknade je Bruno Petković za 2:0.

Petković je završio posao u ovom meču. Munoz je isključen, dosuđen je novi penal, a napadač Dinama sigurno zabija za 3:0.

Amer Gojak je u igru ušao u 64. minuti, dok je Luka Menalo šansu za igru dobio šest minuta kasnije.

Crvena zvezda je upisala drugu pobjedu u ovom takmičenju, a na gostovanju je savladan bugarski Ludogorets sa 1:0.

Trenutak odluke u ovom meču desio se u 64. minuti kada je Kanga zabio pobjednički gol.

Ludogorets je meč završio sa igračem manje nakon što je isključen Cicinho u 77. minuti.