Juventus bolji od Čelsija, Bajern siguran

Fudbaleri Juventusa savladali su Čelsi u okviru drugog kola grupe H sa 1:0. Strijelac jedinog pogotka na utakmici bio je Federiko Kijeza u 46. minuti susreta.

Bajern iz Minhena ponovo je bio silan i sasvim zasluženo slavio protiv Dinama iz Kijeva sa 5:0. Prva dva pogotka postigao je Robert Levandovski u 12. i 27. minuti. Serž Gnabri je povisio na 3:0 u 68. minuti. Na 4:0 prednost Bajerna je povećao Liroj Sane u 74. minuti, a konačan rezultat od 5:0 postavio je Erik Maksim Čupo-Moting u 87. minuti.

Benfika je na svom terenu bila bolja od Barselone sa 3:0. Do prednosti je tim iz Portugala došao već u trećoj minuti golom Darvina Nuneza, da bi na 2:0 povisio Rafa Silva u 69. minuti, a konačan rezultat od 3:0 postavio je svojim drugim pogotkom iz jedanaesterca Darvin Nunez u 79. minuti i nanio drugi poraz Barseloni u prva dva kola.

Mančester Junajted je bio bolji od Viljareala 2:1. Sve ono najzanimljivije dešavalo se u drugom dijelu igre. Prvo je do prednosti došao Viljareal golom Paka Alkasera u 53. minuti, da bi Aleks Teles u 60. minuti. izjednačio na 1:1, a da bodovi ostanu na Old Trafordu pobrinuo se Kristijano Ronaldo u petom minutu sudijske nadokande regularnog vremana.

Salzburg je bio bolji od Lila 2:1 kao domaćin. Oba pogotka Salzburg je postigao iz jedanaesterca, a strijelac je bio Karim Adejemi u 35. i 53. minuti. Poraz Lila ublažio je Burak Jilmaz u 62. minuti.

Volsfburg i Sevilja remizirali su 1:1. Prednost Volsfburgu je donio Renato Stefen u 49. minuti, a konačan rezultat meča postavio je Ivan Rakitić u 86. minuti iz jedanaesterca.