Evropska liga: Napoli ima mašinu za golove, Gazibegoviću 70. minuta u porazu Sturma

Večeras je od 21 sat odigrano još sedam utakmica prvog kola grupne faze Evropske lige.

Leicester City je na svom King Power stadionu ugostio Napoli u jednoj od zanimljivijih susreta večeras. Popularne Lisice su već u devetoj minuti susreta stigle do prednosti pogotkom Pereza.

/223106472/adxp_sportske_introImage

Napoli je preuzeo inicijativu u nastavku, više puta prijetio, ali se na odmor otišlo sa minimalnom prednošću domaćina. U drugom poluvremenu golom Barnesa Leicester je u 64. minuti susreta poveo sa 2-0. Međutim, Napoli će ove sezone imati mašinu za golove u napadu. Sjajni Victor Osimhen postigao je dva pogotka u 69. i 87. minuti za 2-2.

Monaco je na svom terenu dočekao Sturm, a u gostujućem sastavu od prve minute svoje ime je našao bh. fudbaler Jusuf Gazibegović. Ovaj igrač redovan je prvotimac kluba iz Graza i budućnost bh. reprezentacije. Monaco je dominirao terenom, imao mnogo udaraca prema golu protivnika, ali se na poluvrijeme otišlo bez pogodaka. Domaći su pobjednički gol postigli u 66. minuti susreta golom Diatte.

Bh. reprezentativac Jusuf Gazibegović iz igre je izašao u 70. minuti susreta.

Rangers koji vodi Steven Gerrard ugostio je Lyona, ali se nije dobro proveo. Lyon je odnio pobjedu golovima Ekambija i Slimanija.