Šegrt i VAR istorija – TSC do pobjede kao niko nikad u Srbiji

Fudbaleri TSC-a pobijedili su Novi Pazar 2:0 u utakmici 1. kola Linglong Superlige Srbije.

TSC je u Senti, gdje igrao kao domaćin dok se ne završi stadion u Bačkoj Topoli, slavio autogolom Bojana Balaža i iz penala Nenada Lukića.

Upravo je ovaj drugi gol ispisao istoriju srpskog fudbala jer je prvi put donesena odluka uz pomoć VAR-a.

I to iz trećeg meča od uspostavljanja tehnologije, igrao se 48. minut kada je Danka Kikovića lopta pogodila u ruku, a arbitar Jovan Šegrt uz pomoć snimka pokazao na “bijelu tačku”.

TSC je mogao i da ubjedljivije trijumfuje da je iskoristio penal u 23. minutu, tada je Lukiću udarac sa 11 metara odbranio golman Ostojić.

Međutim, najbitnije je da je upisao tri boda na startu sezone i to u meču koji nosi prefiks istorijski.