Novak izjednačio protiv Beretinija

LONDON – Novak Đoković i Italijan Mateo Baretini igraju u 134. finalu Vimbldona, u kom srpski teniser juri sedmu titulu na Vimbldonu, kao i 20. Gren slem titulu.

Takođe, Novak igra u svom jubilarnom 30. Gren slem finalu za, takođe, jubilarnu 20. Gren slem titulu, čime bi se izjednačio sa Federerom i Nadalom po broju najvećih trofeja.

S druge strane, Beretiniju je ovo prvo Gren slem finale u karijeri.

Drugi set

Najbolji teniser svijeta Novak Đoković uspio je da se pribere nakon što je izgubio dobijeni set i da uz dva brejka osvoji drugi set sa 6:4 i izjednači u setovima (1:1).

Đoković je uspio da uzme brejk na samom startu drugog seta i povede sa 1:0.

Novak je bez problema potvrdio brejk i poveo sa 2:0.

Srbin je zatim ponovo uzeo brejk i poveo sa 3:0 protiv Beretinija.

Čini se da je Đoković postigao “radnu temperaturu” i počeo da igra svoju igru, što je potvrdio odserviravši sa nulom za 4:0 u drugom setu.

Beretini je uspio da uzme gem na svoj servis i smanji prednost Đokovića na 4:1.

Novak je u sljedećem servis gemu uspio da povede sa 5:1.

Italijan je uspio da osvoji još jedan gem na svoj servis za 5:2 i da ostane u setu.

Đoković je servirao za set, ali Beretini je uspio da vrati jedan brejk za rezultat od 5:3.

Italijan je servirao i Đoković je imao 0:40. Beretini je uspio da spasi sve tri brejk lopte i osvoji gem na svoj servis za 5:4.

Međutim, Đoković je uspio da sa nulom uzme svoj servis i osvoji set sa 6:4.

Prvi set

Mateo Beretini uspio je da nakon velikog preokreta osvoji prvi set protiv aktuelnog šampiona Novaka Đokovića sa 7:6.

Beretini je gubio sa 5:2 u gemovima, ali je uspio da se vrati u meč i na kraju da ga osvoji.

Đoković je već u drugom servis gemu Beretinija, pri rezultatu od 2:1, uspio da uzme brejk i nametne svoj ritam igre.

Najbolji reket svijeta je takođe pri rezultatu 5:2 u gemovima stavio Beretinija na muke. Italijan je servirao a igralo se čak na osam izjednačenja ali je Beretini uspio da osvoji gem i produži prvi set.

Iako se očekivalo da će Đoković da odservira u sljedećem gemu za osvajanje seta, Beretini je uspio da vrati brejk i da vrati meč na početak.

Beretini je u sljedećem bez muke odservirao za 5:5.

U sljedećem servis gemu Novak je sa nulom uzeo svoj gem i poveo sa 6:5.

Beretini je potvrdio svoj servis i meč je otišao u taj brejk.

Italijan je uspio da osvoji prvi set sa 7:6 (7-4) u taj brejku i neočekivano uzme prvi set Đokoviću.