Đoković osvojio Vimbldon po šesti put i ispisao istoriju

LONDON – Najbolji teniser svijeta Novak Đoković po šesti put je osvojio Vimbldon pobjedivši u finalu Italijana Matea Beretinija sa 3:1 u setovima (6:7, 6:4, 6:4, 6:3)

Novak je ovim mečom ispisao istoriju osvojivši 20. Gren slem titulu, s kojom se izjednačio po broju osvojenih Gren slemova sa Rodžerom Federerom i Rafaelom Nadalom.

Takođe, pored jubilarnog 20. osvojenog Gren slema, ovo je Novaku bilo i jubilarno 30. finale na Gren slem turnirima.

Četvrti set

U četvrti set oba igrača ušla su smireno. Igrao se gem za gem, bez brejkova do 3:3 u gemovima.

Međutim, Đoković je uspio da uzme brejk Beretiniju i povede sa 4:3 u četvrtom setu.

U sljedećem servis gemu Novak je uspio da potvrdi svoj servis gem, povede sa 5:3 i bude na korak do šampionske titule.

Beretini je servirao za ostanak u meču ali je Novak uspio iskoristi treću meč loptu, dobivši četvri set sa 6:3.

Treći set

Srpski teniser Novak Đoković preokrenuo je i poveo sa 2:1 u setovima protiv Matea Beretinija.

Đokoviću je bio dovoljan jedan brejk da osvoji treći set sa 6:4

Iako je izgubio prethodni set, Beretini je dobro usao i sa lakoćom odservirao i poveo sa 1:0 u trećem setu.

Đoković je takođe potvrdio svoj servis, kao i da na sljedećev Beretinijev gem uzme brejk i povede sa 2:1.

U sljedećem gemu Novak je servirao i potvrdio brejk za 3:1 u trećem setu.

Beretini je servirao i smanjio na 3:2.

U sljedećem servis gemu Đokovića Beretini je imao dvije brejk lopte, ali Novak je uspio da sačuva prednost i osvoji gem na svoj servis i povede sa 4:2.

Italijan je odservirao sigurno i smanjio na 4:3, ali i dalje sa brejkom zaostatka nad najboljim teniserom na svijetu.

Novak je na svoj servis dobio gem i poveo sa 5:3 i stavio Beretinija opet u poziciju da servira za ostanak u setu.

Italijan je vrlo lako uspio da osvoji gem na svoj servis i ostane u setu.

Đoković je uspio da odigra dobar gem na svoj servis, iskoristi drugu set loptu i osvoji set sa 6:4.

Drugi set

Najbolji teniser svijeta Novak Đoković uspio je da se pribere nakon što je izgubio dobijeni set i da uz dva brejka osvoji drugi set sa 6:4 i izjednači u setovima (1:1).

Đoković je uspio da uzme brejk na samom startu drugog seta i povede sa 1:0.

Novak je bez problema potvrdio brejk i poveo sa 2:0.

Srbin je zatim ponovo uzeo brejk i poveo sa 3:0 protiv Beretinija.

Čini se da je Đoković postigao “radnu temperaturu” i počeo da igra svoju igru, što je potvrdio odserviravši sa nulom za 4:0 u drugom setu.

Beretini je uspio da uzme gem na svoj servis i smanji prednost Đokovića na 4:1.

Novak je u sljedećem servis gemu uspio da povede sa 5:1.

Italijan je uspio da osvoji još jedan gem na svoj servis za 5:2 i da ostane u setu.

Đoković je servirao za set, ali Beretini je uspio da vrati jedan brejk za rezultat od 5:3.

Italijan je servirao i Đoković je imao 0:40. Beretini je uspio da spasi sve tri brejk lopte i osvoji gem na svoj servis za 5:4.

Međutim, Đoković je uspio da sa nulom uzme svoj servis i osvoji set sa 6:4.

Prvi set

Mateo Beretini uspio je da nakon velikog preokreta osvoji prvi set protiv aktuelnog šampiona Novaka Đokovića sa 7:6.

Beretini je gubio sa 5:2 u gemovima, ali je uspio da se vrati u meč i na kraju da ga osvoji.

Đoković je već u drugom servis gemu Beretinija, pri rezultatu od 2:1, uspio da uzme brejk i nametne svoj ritam igre.

Najbolji reket svijeta je takođe pri rezultatu 5:2 u gemovima stavio Beretinija na muke. Italijan je servirao a igralo se čak na osam izjednačenja ali je Beretini uspio da osvoji gem i produži prvi set.

Iako se očekivalo da će Đoković da odservira u sljedećem gemu za osvajanje seta, Beretini je uspio da vrati brejk i da vrati meč na početak.

Beretini je u sljedećem bez muke odservirao za 5:5.

U sljedećem servis gemu Novak je sa nulom uzeo svoj gem i poveo sa 6:5.

Beretini je potvrdio svoj servis i meč je otišao u taj brejk.

Italijan je uspio da osvoji prvi set sa 7:6 (7-4) u taj brejku i neočekivano uzme prvi set Đokoviću.