Široki siguran protiv albanske Vlažnie

Fudbaleri Širokog Brijega ostvarili su sigurnu pobjedu u okviru prvog pretkola UEFA Konferencijske lige protiv albanske Vlažnie.

Širokobriježani su na domaćem terenu slavili rezultatom 3:1.

Domaćini je bolje otvorio meč i preko Vujinovića na početku meča imao dvije šanse, neuspješno su prijetili i Begić i Jurić u 15. minutu, da bi nove dvije šanse za domaći tim propustili Jurilj u 28. i Vukoja u 37. minutu. Ipak, u finišu prvog poluvremena Široki je došao do zaslužene prednosti.

Strijelac gola je bio Mate Stanić iz penala u 43. minutu, a isti igrač je u 54. realizovao i drugi penal te tako svom timu donio veliku prednost.

U 77. minutu rezervista Lukić je postigao treći gol za Široki, a nadu gostima donio je Coba u 92. minutu golom za konačnih 3:1. Široki je tako ostvario pobjedu sa solidnom prednošću pred revanš koji je na programu za sedam dana.

Protivnik Širokog Brijega, pod uslovom da tim s Pecare eliminiše Vlažniju, biće kiparski AEL Limasol. Prvu utakmicu će naš predstavnik odigrati na gostujućem terenu.

Ostale rezultate odigranih utakmica pogledajte u nastavku.