Penali odlučili: Italija prvi finalista EURO 2020

LONDON – Fudbaleri Italije prvi su finalista EURO 2020 nakon što su večeras u polufinalu savladali Španiju nakon penala, s obzirom da je utakmica završena rezultatom 1:1 (4:2).

Italija je u meč ušla potaknuta porazom u finalu Evropskog prvenstva 2012. godine, kada ih je Španija deklasirala rezultatom 4:0.

U prvom poluvremenu bilo je uzbuđenja na obe strane, ali mreže na obe strane su ostale netaknute.

Drugo poluvrijeme nastavljeno je u istom ritmu, jer su obje reprezentacije igrale sa velikom željom za finalom.

Za vodstvo Italije pogodio je Kijeza golom u 60. minuti meča.

Izjednačenje Špancima donio je morata u 80. minuti meča, i tako je odveo svoju ekipu u produžetke.

U produžecima nije bilo pogodaka, pa je pitanje pobjednika odlučeno izvođenjem penala.

Italijani su bili uspješniji u izvođenju penala (4:2) i osugirali prvo mjesto u finalu Evropskog prvenstva.

Italija će u finalu igrati protiv boljeg iz duela između Engleske i Danske, koji se igra sutra od 21 čas, dok će se finale igrati u nedjelju 11. jula u istom terminu.