Švajcarska u četvrtfinalu, Mbape tragičar Francuske

Švajcarska se plasirala u četvrtfinale Eura nakon što je na dramatičan način izbacila aktuelnog šampiona svijeta Francusku poslije izvođenja penala.

Regularni dio utakmice završio je rezultatom 3:3, u produžecima su mreže mirovale, a Švajcarska je pogodila svih pet jedanaesteraca dok je Mbape bio tragičar kod Francuza jer mu je u petoj seriji Zomer “skinuo” penal.

U regularnom dijelu utakmice gol za vođstvo Švajcarske postigao Haris Seferović u 15. minutu. On je glavom matirao francuskog golmana Uga Ljorisa nakon ubačaja sa ivice šesnaesterca i loše postavljene odbrane “trikolora”.

Na odmor se otišlo sa minimalnom prednošću Švajcaraca, ali u drugom je uslijedio “uragan” svjetskih prvaka.

Prije toga, na početku drugog dijela, Cuber je probio Pavara i bio oboren, ali odmah je ustao i nastavio napad. Nastavljena je igra i VAR se oglasio, te je dosuđen penal za Švajcarsku.

Međutim, Ljoris penal brani poslije šuta Rodrigesa i to okreće utakmicu u drugom smjeru.

Ubrzo stiže kazna za Švajcarce. Karim Benzema pogodio je švajcarsku mrežu u 57. i 59 minutu za preokret od 2:1.

Tu Francuzi nisu stali. Sa više od 20 metara šutirao je Pol Pogba i “skinuo paučinu” sa gola Švajcarske za 3:1.

I kad su Franuzi jednom nogom gotovo zakoračili u četvrtfinale Haris Seferović vraća nadu Švajcarskoj. On u 81. minutu i postiže gol za 3:2 i čini ovu utakmicu neizvijesnom do samog kraja. Još jednom se tresla mreža Ljorisa, ali je gol Gavranovića u 88. minutu poništen zbog ofsajda.

U 90. minutu nastaje totalna “ludnica” u Bukureštu. Gavranović nakon driblinga matira Ljorisa za 3:3 i Švajcarska je izborila produžetak.

Nakon dodatnih 30. minuta mreže su mirovale pa su putnika u četvrtfinale protiv Španije odlučili jedanaesterci.

Golove za Švajcarsku iz penala postigli su: Gavranović, Šer, Akandži, Vargas i Mehmedi.

Kod Franucuza sa bijele tačke su sigurni bili Pogba, Žiru, Turam i Kimpembe, dok je jedini promašaj imao Mbape što je na kraju odlučilo pobjednika.