Njemačka izbacila Mađarsku sa prvenstva, Portugal i Francuska remijem prošli dalje

Fudbaleri Njemačke i Mađarske odigrali su 2:2 u posljednjem danu grupne faze Evropskog prvenstva.

Mađarska je dva puta vodila a Njemačka je stigla oba puta.

Mađari su iznenadili Nijemce na samom startu meča, kada su poveli u 11. minuti golom Šalaja. Rezultat je ostao nepromijenjen do kraja poluvremena.

Izjednačujući go za Njemačku postigao je Haverc u 66. minuti. Ali onda je opet uslijedio šok.

Mađari su odma u sljedećem napadu poveli sa 2:1, a strijelac je bio Šafer.

Izjednačujući go postigao je Gorecka u 84. minuti, čime je srušio snove Mađara, koji su završili na posljednjem mjestu sa dva boda.

Njemačka je kao drugoplasirana ekipa izborila narednu fazu EURO 2020.

U drugom susretu grupe F fudbaleri Francuske i Portugala odigrali su neriješeno rezultatom 2:2.

Utakmica je pokazala dosta uzbuđenja, a čak tri od četiri gola postignuta su iz penala.

Francuska ide kao prvoplasirana ekipa u grupi F sa pet bodova.

Portugal je poveo iz penala u 31. minuti a strijelac je bio kapiten Ronaldo, nakon što je Ljoris nespretno odreagovao. Umjesto da “boksuje” loptu, on je nokautirao Danila, a sudija je pokazao na kazneni udarac.

Nakon vodstva, Portugalci je imao incijativu, ali u samom finišu prvog poluvremena, u sudijskoj nadoknadi (45+2), su skrivili penal a sa bijele tačke prezican je bio Benzema, koji je svoju ekipu ni iz čega doveo do izjednačenja.

Šok za Portugalce uslijedio je na samom početku drugog poluvremena. Igrao se 47. minut a strijelac je po drugi put bio Benzema.

U 59. minuti lopta u šesnaestercu u ruku pogađa Kundea, a siguran iz penala opet je bio Ronaldo.

Portugal ide dalje sa trećeg mjesta, sa osvojena četiri boda kao i drugoplasirana Njemačka, ali ima negativan skor u međusobnom susretu.

Prve utakmice osmine finala odigraće se u subotu 26. juna. Eliminacionu fazu u 18 časova otvaraju Vels i Danska, dok će od 21 čas snage odmjeriti Italija i Austrija.