Hrvatska u drugom poluvremenu lovi pobjedu za osminu finala

Che Adams i Dejan Lovren

Hrvatska nogometna reprezentacija protiv Škotske od 21 sat u Glasgowu igra odlučujuću utakmicu za plasman u osminu finala Europskog prvenstva. Igra se 3. kolo Skupine D, a u drugoj utakmici večeri igraju Engleska i Češka.

Hrvatskoj bilo kakva pobjeda protiv Škotske, i bez obzira na ishod utakmice Engleska – Češka, donosi osminu finala Europskog prvenstva.

Hrvatska – Škotska 1:1

Vlašić 17; McGregor 42

Tijek susreta

50′ Vlašić je ubacio u prostor, Gvardiol je sam krenuo prema golu, ali hrvatski branič nije najbolje uspio zahvatiti loptu, Marshall je to izbacio i spasili su se Škoti

46′ Počelo je drugo poluvrijeme

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

45′ Igrat će se još dvije minute sudačke nadoknade

42′ Škotska je izjednačila u 42. minuti. Strijelac je McGregor, precizan udarac u donji desni kut Livakovićevog gola

39′ Perišićev pokušaj odlazi iznad gola

38′ Dobar napad Hrvatske po lijevoj strani. Gvardiol je dobro krenuo, a na koncu je Juranović okušao svoj udarac. Otišlo je preko gola

34′ Sjevnula je kontra Hrvatske i McKenna je morao napraviti prekršaj i dobio je žuti karton

32′ Stoper Škotske Hanley ostao je ležati na terenu pa je Tieney izbacio loptu van terena da mu se ukaže pomoć. Morat će izaći iz igre, ući će McKenna

26′ Lovren je dobio žuti karton i ako Hrvatska prođe, neće igrati u osmini finala

24′ Opasna situacija pred vratima Livakovića, ali nekako smo se obranili. Dva opasna napada, McGinn je pucao na kraju svega, no brani hrvatski vratar

22′ Modrić je okušao udarac, brani škotski vratar, no sudac nije pokazao na korner

17′ GOOOOOOOOOOOOL! VLAŠIĆ! HRVATSKA VODI 1:0! Nakon ubačaja Juranovića s desne strane, Perišić je spustio loptu glavom za Vlašića koji sjajno pogađa lijevom nogom!

16′ Vlašić je pobjegao obrani Škotske, ali njihov vratar je koncentriran i prvi je na toj lopti

14′ Hrvatska zasad nije uspjela ozbiljnije zaprijetiti vratima Škotske

10′ Adams je sada okušao svoj udarac, lopta prolazi pokraj gola

6′ Ubačaj McGinna s lijeve strane, Che Adams je bio blizu, Livaković je morao reagirati i izbaciti loptu u korner. Neugodna situacija

2′ Odmah dva kornera za Škotsku, ali očistili su to naši igrači

1′ Počela je utakmica!

Jerkan s posljednjim informacijama

Nikola Jerkan

Vedran Ćorluka

Što bi Miroslav Ćiro Blažević poručio igračima pet minuta prije izlaska na teren?

Miroslav Ćiro Blažević

Vatreni nikad nisu pobijedili Škote

Dobro raspoloženje u Glasgowu

Podrška Vatrenima s Dugog otoka

Navijači na ulicama Glasgowa

Dalić najavio promjene u sastavu

Vodeća Češka ima četiri boda, kao i druga Englska, slijedi Hrvatska i Škotska s po jednim bodom.

U slučaju hrvatske pobjede, samo je upitno s koje će pozicije Vatreni u osminu finala, druge ili treće. Jedino je prvo mjesto u skupini nedostižno.

Europeo emisija na Drugome programu HTV-a počinje u 20.05. Nakon utakmice Hrvatska – Škotska slijedi analiza, a snimku dvoboja Engleske i Češke pogledajte od 23.50.

Vijesti HRT-a pratite na svojim pametnim telefonima i tabletima putem aplikacija za iOS i Android. Pratite nas i na društvenim mrežama Facebook, Twitter, Instagram i YouTube!