Fenomenalne bh. košarkašice gubile 25 razlike od Slovenije, na kraju, malo je falilo za čudo u Francuskoj

Košarkašice BiH zamalo napravile nevjerovatan preokret.

Ženska košarkaška selekcija BiH je u Strasbourgu u susretu trećeg kola grupe C Eurobasketa poražena od Slovenije sa 81:91.

BiH je prvu četvrtinu riješila u svoju korist, ali su Slovenke u drugoj četvrtini napravile ogromnu razliku i na poluvrijeme otišle sa 17 poena razlike.

Izabranice Gorana Loje su pred sami kraj utakmice stigle na minus tri, međutim nisu uspjele doći do preokreta te su poražene prvi put na prvenstvu.

Najefikasnije u našem timu bile su Marica Gajić sa 28 poena i 10 skokova te Jonquel Jones sa 24 koša i 10 skokova.

U Sloveniji se istakla Eva Lisec sa 22 ubačena poena.

BiH je grupnu fazu okončala sa dvije pobjede i jednim porazom te će sigurno završiti na drugom mjestu. Naša reprezentacija će sutra igrati meč osmine finala protiv Hrvatske ili Češke.

Spomenimo i da su bh. košarkašice i danas imale ogromnu podršku naših navijača u Francuskoj.