Depay i Dumfries za pobjedu Nizozemske nad Austrijom

Fudbaleri Nizozemske savladali su u okviru drugog kola Grupe C selekciju Austrije rezultatom 2-0.

Nizozemska je povela u 11. minutu susreta. Depay je bio siguran sa bijele tačke. Ranije je penal napravio David Alaba.

Odbrana Austrije pravi veliku grešku u 24. minuti, Depay šutira iz dobre pozicije, ali lopta odlazi preko gola.

Jedan od rijetkih pokušaja Austrijanaca imao je Hinteregger koji šutira sa 30 metara, ali preko gola.

U 40. minutu Nizozemci su u svega nekoliko sekundi imalo dvije velike šanse. Prvo je Depay iz stopostotne šanse šutirao preko gola, a onda je udarac Wijnalduma sa gol linije izbacio Lainer.

Prvu šansu i u drugom poluvremenu imali su Nizozemci. U 63. minuti prvo je šutirao de Vrij, golman Austrije brani, nakon toga lopta dolazo do De Ligta koji šutira pored gola.

U 67. minuti sjajna kontra Malena, koji nesebično upošljava Dumfriesa, a bek Nizozemske postiže drugi gol na prvenstvu.

U 81. minuti šansa za Austrijance. Alaba šutira sjajno sa nekih 20 metara, ali lopta odlazi pored gola.

Nizozemska će u posljednjem kolu igrati protiv Sjeverne Makedonije, dok će Austrija odmjeriti snage sa Ukrajinom.