Iznenađenje u Sevilli: Šveđani sačuvali gol protiv Španije

Fudbaleri Španije i Švedske u prvom kolu grupe E Evropskog prvenstva za fudbalere odigrali su neriješeno, 0:0, čime je u ovoj grupi priređeno još jedno iznenađenje, na susretu odigranom u Sevili.

Tim Louisa Enriquea bio je bolji većim dijelom meča, imali su loptu u svom posjedu, ali je Janne Andersson na drugoj strani vrlo dobrom taktikom i disciplinovanom odbranom uspio da sačuva svoj tim od poraza i tako dobije bod od najvećeg favorita u grupi.

Iako se stopostotne prilike i na jednoj i na drugoj strani mogu nabrojati na prste jedne ruke, Španija je bila mnogo bolja ofanzivno, a Švedska defanzivno.

U prvom poluvremenu je Španija imala najbolje napade preko Olme i Morate, ali bez promjene rezultata. U drugom dijelu meča Švedska je sve karte ostavila u odbrani, dok je Španija pokušavala svim silama doći do gola – koji bi vjerovatno značio i pobjedu, ali bez uspjeha.

Pokušao je Enrique u drugom poluvremenu da u potpunosti izmijeni napadačku liniju, te je uveo i Sarabiju i Alcantaru, Oyarzabala i Morena – no vrlo disciplinovani Šveđani uspjeli su neutralisati sve atake na svoj gol.

Moreno je u 90. minuti imao možda i najbolju šansu, ali je njegov udarac glavom sa nekih sedam metara skinuo golman Švedske Olsen.

Ovo je ujedno i bio prvi meč bez golova na Evropskom prvenstvu.

Podsjećamo, ranije je u ovoj grupi odigran meč između Slovačke i Poljske, a slavili su iznenađujuće Slovaci sa 2:1.

Evropsko prvenstvo se nastavlja u ponedjeljak, 15. juna, mečevima najjače grupe F.

U 18:00 sati igraju Mađarska i Portugal, a u 21:00 se sastaju favoriti za osvajanje prvenstva, Francuska i Njemačka.