Austrija pokvarila povijesni nastup Sjeverne Makedonije / Bljesak.info

Tekst članka se nastavlja ispod banera

Austrija je u Bukureštu protiv Sjeverne Makedonije povela u 18. minuti golom Stefana Lainera, a izjednačio Goran Pandev u 28. minuti.

Pandev je tako postao drugi najstariji strijelac u povijesti europskih prvenstava.

Napadač Genoe postigao je pogodak sa 37 godina i 321 danom. Stariji od njega je tek Hrvat s austrijskom putovnicom Ivica Vastic.

Kaštelanin rođen u Splitu je na EP-u 2008. postigao pogodak za Austriju protiv Poljske (1:1) sa 38 godina i 257 dana.

U nastavku susreta Austrijanci su zabili dva gola, a strijelci su bili Michael Gregoritsch (78) i Marko Arnautović (89). Austrija je time upisala prvu povijesnu pobjedu na Europskim prvenstvima.

Za Makedoniju su nastupila trojica igrača iz Prve HNL – kapetan Dinama Arijan Ademi, njegov klupski suigrač Stefan Ristovski, te branič Rijeke Darko Velkovski.

U drugom susretu iz ove skupine večeras se u Amsterdamu sastaju Nizozemska i Ukrajina.