Holandije pobjedila Ukrajinu rezultatom 3:2

Fudbaleri Holandije pobjedili su Ukrajinu rezultatom 3:2 (0:0) u najboljoj utakmici dosadašnjeg toka Evropskog prvenstva.

Na “Johan Krojf” areni u Amsterdamu smo vidjeli fantastičan duel dvije ekipe koje su od prvog minuta krenule dinamično, bez “ručne” i to nam je donijelo pravi užitak.

Iako u prvom poluvremenu nije viđen nijedan pogodak, bilo je pregršt prilika, a one su bile samo uvod u “vatromet” koji smo gledali u drugom dijelu.

Holandija je u prvih 10 minuta uputila sedam udaraca ka golu rivala i time je oborila rekord Evropskih prvenstava.

Ali, generalno u cijelom prvom poluvremenu je dominirao ukrajinski čuvar mreže Biščan koji je praktično branio nemoguće Memfisu Depaju, Denzelu Damfrisu i Žoržinju Vajnaldumu.

Na drugoj strani, Ukrajinci su pretili preko Jarmolenka, ali nisu bili blizu gola poput svojih rivala.