Danska lako srušila Zmajeve

Reprezentacija Bosne i Hercegovine u fudbalu poražena je u Brondbiju od Danske sa 2:0, a kako je igrao bh. tim, dobro se još i završilo. Danci su igrali kao na treningu, čuvali se očigledno za Evropsko prvenstvo i na kraju lagano slavili.

Izabranici Ivajla Peteva nisu napravili ni jednu ozbiljniju šansu (par pokušaja u finišu), pa nismo mogli ni očekivati više od poraza. Ukupno 13 utakmica reprezentacije BiH bez pobjede, pa će se morati čekati još neko vrijeme.

Zmajevi su imali sjajnu podršku na tribinama. Oko 1.000 navijača je bodrilo “Zmajeve” tokom cijele utakmice.

Domaći su poveli u 18 minutu a Martin Brajtvajt je bio strijelac. Lopta se odbijala u našem kaznenom prostoru nakon kornera i onda je Danac glavom pospremio u mrežu.

Konačnih 2:0 postavio je Andreas Kornelijus u 73. minutu. Opet se radilo o korneru, a ovog puta je domaći igrač bio najviši su skoku.

Petev sigurno nakon ovog ogleda neće imati miran sam. Probao je mnogo igrača, malo ko je to opravadao.