Čelsi vodi protiv Sitija u finalu Lige šampiona

Na stadionu “Dragao” u Portu igra se finale Lige šampiona između Mančester Sitija i Čelsija.

U večerašnjoj utakmici oba trenera, i Pep Gvardiola i Tomas Tuhel, imaju skoro sve igrače na raspolaganju.

Jedino je Ilkaj Gundogan bio pod znakom pitanja zbog povrede butine, ali je i on u startnih 11 “građana”.

Sastavi:

Mančester Siti: Ederson – Voker, Stons, Dijas, Zinčenko – Gundogan, Rodri, Bernardo Silva – Marez, De Brujne, Foden.

Čelsi: Mendi – Kristensen, Silva, Ridiger – Aspilikueta, Kante, Žoržinjo, Čilvel – Zijeh, Maunt – Verner.

Tok utakmice:

77′ Gvardiola koristi posljednji adut. Serhio Aguero je na terenu umjesto Rahima Sterlinga.

73′ – Nevjerovatna šansa za Pulišića. Brza kontra Čelsija u kojoj je Haverc uposlio Pulišića, ovaj u padu sa sedam metara gađao malo pored stative.

70′ – Dobar napad Sitija. Marez je sa desne strane ubacio loptu u peterac, gde je Aspilikueta intervenisao ispred Sterlinga i sprečio siguran pogodak.

67′ – Polovina drugog poluvremena. Bez ijedne šanse.

64′ – Nova promjena u Sitiju. Neprimetnog Bernarda Silvu zamenio je Fernandinjo.

60′ – Umjesto kapitena Sitija, na terenu je Gabrijel Žezus.

57′ – Teža povreda Kevina de Brujnea! Moraće van terena. Doživio je nokaut i ukazuje mu se pomoć na terenu, zbog čega je prekid. Pored terena već je spreman Gabrijel Žesus.

50′ – Nastavio je Siti sa dominacijom u posjedu. Za sada, bez prave šanse.

46′ Počelo je drugo poluvrijeme, plavi tim iz Mančestera hvata zaostatak za plavcima iz zapadnog Londona. Bez promjena u sastavima, obje ekipe kreću s istim snagama.

45′ Kraj poluvremena. Na odmor se odlazi rezultatom 1:0 za londonski tim.

43′ GOOOOOL! Čelsi vodi golom Kaija Haverca. Čudesna lopta Mounta za Nijemca koji izlazi na Edersona, zaobilazi ga i postiže za 1:0.

39′ – Prinudna izmjena u Čelsiju. Povređeni Tijago Silva je napustio teren, umesto njega ušao je Andreas Kristensen.

37′ – Dobar kontra-napad Čelsija. Loptu je povukao Kante, zatim proigrao Haverca pred šesnaestercem, ali je dribling Nemca zaustavio Zinčenko.

34′ – Prvi žuti karton na utakmici. Dobio ga je Ilkaj Gundoan zbog prekršaja nad Tijagom Silvom.

30′ – Voker je probio po desnoj strani. Centrirao je po zemlji, ali Marez nije stigao na tu loptu.

27′ – Fantastična šansa za Fila Fodena. Dobio je odlučnu loptu od De Brujnea, izašao ispred golmana, ali se pojavio Ridiger i izblokirao njegov pokušaj.

21′ – Sterling je raspoložen za igru. Djeluje najraspoloženije za igru u ekipi Mančester Sitija.

17′ – Čilvel je centrirao za Kantea. Iako visinski inferioran, on je zahvatio loptu glavom, ali ju je poslao preko gola.

14′ – Veliku priliku propušta Verner! Pukla je odbrana Mančester Sitija, Verner je dobio loptu u trku, ali mu je ostala iza leđa i jako slabo je šutirao. Pola minuta kasnije je ponovo šutirao, ovog puta snažnije, ali biće korner.

12′ – Za sada izuzetno visok tempo. Oba tima imaju napadačkih aspiracija.

10′ – Vrlo lako su i jedni i drugi mogli do pogotka. Verner je na pet metara od gola promašio loptu, da bi u kontra-napadu na drugoj strani ispred Mareza uklizao Ridiger i sprečio Alžirca da šutira sa sedam metara.

8′ – Dobra šansa za Siti! Ederson je fantastičnim pasom spojio Sterlinga sa golom, ali je napadaču Građana pobegla lopta koju je u korner izbacio Džejms.

7′  – Vrlo brzo je Siti preuzeo kontrolu nad posedom.

4′  – Čelsi nešto konkretniji od početka meča. Plavi su mogli opasno da zaprete kod pokušaja Haverca, ali se lopta odbila u ruke Edersona.