Zvezda preokretom do pobjede u polufinalu protiv Igokee

Košarkaši Crvene zvezde savladali su Igokeu 76:61, u prvom polufinalnom meču ABA lige.

Crveno-bijeli su dobrom igrom u drugom poluvremenu došli do pobjede i na korak su od velikog finala ABA lige.

Naredni meč igra se 7. maja u Laktašima, a eventualna majstorica igrala bi se 11. maja u Beogradu.

Prva četvrtina bila je u potpunosti izjednačena i završena je rezultatom 20:20.

Gledali smo tvrd početak, zatim su se i jedna i druga ekipa raspucale u šutu za tri poena, ali niko nije uspjevao da se odlijepi i prva dionica je završena neriješenim rezultatom.

Zvezda je gubila na polovini druge četvrtine, ali je onda napravila seriju 9:1 i povela 33:30. Dragan Bajić, koji je pred početak utakmice dobio nagradu za trenera godine u ABA ligi, zatražio je tajm-aut posle koša Lojda za +3 i njegova ekipa zaigrala je odlično u završnici prvog poluvremena.

Na seriju 9:1 odgovorili su serijom 9:0 i poveli 39:33 na minut do kraja prvog poluvremena.

U posljednjem minutu vidjeli smo veliki broj slobodnih bacanja na obje strane, s obzirom da su obje ekipe bile u bonusu.

Igokea je zadržala prednost u završnici i na poluvremenu bilo je +3 za goste.

Zvezda je u trećoj četvrtini odigrala odličnu odbranu i dozvolila Igokei da postigne samo 13 poena.

I dalje su imali velikih problema na skoku kao u prvom poluvremenu, ali su igrali mnogo bolju odbranu i zaustavili šut za tri poena gostujuće ekipe.

U napadu se istakao kapiten Branko Lazić, koji je pogodio tri trojke u trećoj četvrtini.

Nije se ni Zvezda proslavila u napadu u trećoj dionici, ali je ipak uspjela da preokrene i sa poenom prednosti uđe u posljednjih 10 minuta.

Dobrić otvara trojkom posljednju četvrtinu i Zvezda je tada imala najvećih +4.

Igokea je za pet minuta košarke postigla samo tri poena i to je Pot pogodio jednu trojku, a Zvezda je na pet minuta do kraja imala +8.

Kada je Lojd na tri i po minuta do kraja pogodio trojku uz faul i realizovao dodatno bacanje za +12, bilo je jasno da će Zvezda doći do pobjede.

Održali su veliku prednost do kraja utakmice i poveli u polufinalnoj seriji.