Rukometaši BiH idu na Evropsko prvenstvo 2022. godine!

Rukometna reprezentacija BiH večeras je u Grazu poražena od Austrije sa 27:23 . Ipak, rezultati u drugim susretima su išli u korist našeg tima, tako da je BiH učesnik EP 2022. godine.

Prvo poluvrijeme je bilo dosta teško protiv dobre ekipe Austrije, te se na pauzu otišlo rezultatom 15:11 za domaćina.

Drugo poluvrijeme BiH je pružila nešto bolju igru, te uspjela završiti meč porazom 27:23.

Bh. rukometaši u prvom susretu pobijedili su Austrijance sa 27:21, pa će im na nastup na EP odgovarati i neriješen rezultat kako bi izborili drugo mjesto u grupi.

Prvo mjesto u grupi ranije je izborila Njemačka sa maksimanlnim učinkom. Na EP će se plasirati dvije prvoplasirane ekipe iz svake od osam grupa te četiri najbolje trećeplasirane ekipe.

Program N1 televizije možete pratiti UŽIVO na ovom linku kao i putem aplikacija za Android|iPhone/iPad