Sloboda nakon preokreta slavila u Bijeljini

Fudbaleri Slobode pobijedili su danas u Bijeljini ekipu Radnika sa 2:1, u prvoj utakmici 28. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Tuzlaci su do pobjede došli nakon preokreta u drugom poluvremenu, s obzirom na to da su domaći imali prednost nakon prvog dijela igre.

Radnik je poveo u 22. minuti golom Jelića. Izjednačio je Beganović u 60. sa bijele tačke, a pobjedu Slobodi donio je Balić u 69. minuti.

U drugom susretu večeras od 20 sati u derbiju u Vrapčićima Velež dočekuje ekipu Borca.

U subotu su na programu tri meča, a izdvajaju se derbi gradskih rivala Sarajeva i Željezničara, koji počinje u 16.55 sati te hercegovački derbi Široki Brijeg – Zrinjski (19.05). Još se sastaju Krupa – Mladost (15.00).

U posljednjem meču ovog kola u ponedjeljak od 15 sati igraju Olimpik – Tuzla City.