Junajted samljeo Romu, Viljareal bolji od Arsenala

Fudbaleri Mančester Junajteda i Viljareala ostvarili su pobjede u prvim polufinalnim utakmicama Lige Evrope.

Junajted je na svom terenu deklasirao Romu rezultatom 6:2, dok je Viljareal kod kuće slavio protiv Arsenala sa 2:1.

Mančester Junajted – Roma

Sve je odlično krenulo za Mančester kada je već u devetom minutu mrežu gostiju zatresao Fernadeš nakon asistencije Kavanija.

Međutim, Roma brzo dolazi do izjednačenja. Sa bijele tačke u 15. minutu precizan je bio Pelegrini.

Strijelac prvog gola bio je asistent za potpuni preokret Rome. Sjajno je uputio loptu u peterac a na pravom mjestu bio je Edin Džeko koji pogađa za 1:2.

Bio je to i konačan rezultat prvog poluvremena.

Ono što je Roma nagovijestila u prvom poluvremenu počelo je da pada u vodu već tri minuta nakon nastavka igre.

Kavani i Fernandeš su zamijenili uloge u odnosu na prvi pogodak, te je strijelac prvog gola asistirao Kavaniju za izjednačenje.

U 64. minutu uslijedio je novi preokret. Ponovo je strijelac bio Kavani.

U 71. minutu Fernandeš postiže četvrti pogodak za Junajted, ali ovaj put sa bijele tačke.

Fernandeš je sjajno izdanje prikazivao i u nastavku utakmice te je uzeo učešće i kod petog gola Junajteda kada je asistirao Pogbi koji pogađa za 5:2.

Četiri minuta prije kraja regularnog dijela meča tačku na “i” stavlja Grinvud koji sjajno koristi asistenciju Kavanija.

Viljareal – Arsenal

U drugoj polufinalnoj utakmici Viljareal je savladao Arsenal sa 2:1, uz po crveni karton na obje strane.

Već u petom minutu susreta domaćini dolaze u prednost. Čukveze je asistirao Trigerosu, koji svom timu donosi vođstvo.

Prednost je u 29. minutu duplirao Albiol.

Arsenal je do gola stigao poslije diskutabilnog penala i kontakta Trigerosa i Sake.

Neumoljiv sa bijele tačke bio je Nikola Pepe, koji je postigao važan gol za svoju ekipu pred revanš u Londonu za nedjelju dana.

Bitno je napomenuti da je Viljareal pri rezultatu 2:0 ostao na terenu sa igračem viška, nakon što je u 57. minutu zbog drugog žutog kartona isključen Sebaljos.

Deset minuta prije kraja snage su izjednačene, jer je igrač “Žute podmornice” Kapue pocrvenio, takođe nakon drugog žutog kartona.

Revanš mečevi su na programu za sedam dana.