Golman iz BiH polomio nogu protivničkom igraču

Fudbaleri ukrajinske Zorje doživjeli su poraz od Olimpik Donecka u susretu 10. kola Prve lige Ukrajine rezultatom 2:1, a susret je obilježila stravična povreda domaćeg igrača Ibrahima Kargboa kojem je nesretno i nenamjerno nogu slomio bh. golman Nikola Vasilj.

Pomenuta situacija desila se u 30. minutu susreta pri rezultati 0:0 kada je golman istrčao na jednu loptu i izbio je u aut, a tom prilikom je u jednom duelu nesretno startovao na protivničkog igrača Ibrahima Kargba te mu slomio nogu.

Iako se u prvi mah nije moglo vidjeti šta se tačno desilo i kako je došlo do loma noge, na usporenom snimku se može vidjeti kako je Kargbo podletio pod golmana i nakon toga nesretno nastradao.

Pomoćni sudija je prvobitno pokazao nedozvoljenu poziciju, ali nakon instrukcija iz VAR sobe glavni sudija je još jednom pogledao ovu situaciju i golmanu iz BiH pokazao put u svlačionicu.

Vasilj je tom odlukom bio nezadovoljan i ljut, kao i njegovi saigrači jer se radilo o nedozvoljenoj poziciji, ali sudija je odlučio da ostane pri svojoj odluci i isključiti Vasilja.

Što se tiče konačnog ishoda meča, na kraju je Olimpik slavio pobjedu rezultatom 2:1.

Podsjećamo, Vasilj je bio na spisku selektora Ivajla Peteva na prvom okupljanju reprezentacije BiH u ovoj godini, a prijateljski meč protiv Kostarike branio je od prvog minuta.