Kecmanović eliminisan u drugom kolu Mastersa u Majamiju

Srpski teniser Miomir Kecmanović eliminisan je u drugom kolu Mastersa u Majamiju od Adrijana Manarina iz Francuske sa 2:0, po setovima 6:3, 6:4, poslije 91 minuta igre.

Ovo je treća pobjeda Manarina u isto toliko mečeva protiv mladog srpskog tenisera, bez izgubljenog seta.

Kecmanović nije imao načina kako da uzme set Manarinu, a kamoli da dobije iskusnog francuskog tenisera.

Iako ga je bolje služio servis, imao je slabiju realizaciju oba servisa nego Francuz.

Samo u jednom gemu su se mogle vidjeti brejk prilike i to u četvrtom, kada je četvrtu brejk šansu Manarin realizovao i do kraja seta stečenu prednost nije ispustio za 6:3 nakon 37 minuta igre.

Drugi set je bolje počeo po Kecmanovića, koji je prvi došao do brejka, ali ga nije potvrdio.

Odmah u narednom gemu je ispustio brejk, a potom dozvolio Manarinu da ga brejkne još jednom u najgorem mogućem trenutku u devetom gemu, da bi u sljedećem Francuz iskoristio treću meč loptu i prošao u treće kolo.

Manarin u trećem kolu čeka pobjednika meča između Dijega Švarcmana iz Argentine i Jasatuke Učijame iz Japana.