Portugal vodio 2:0, Mitrović i Kostić donijeli bod Srbiji

Fudbaleri Srbije i Portugala remizirali su rezultatom 2:2 u drugom kolu kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo.

Selekcija Srbije je odigrala dva potpuno različita poluvremena, a drugo u kom je apsolutno nadigrala favorizovane Portugalce, pruža navijačima Orlova veliku nadu pred nastavak kvalifikacija.

Ono po čemu će se posebno pamtiti ovaj meč jeste rekord Aleksandra Mitrovića koji je 39. golom u nacionalnom dresu postao najbolji strijelac reprezentacije Srbije u istoriji.

Nije dobro krenulo za Orlove. Već u 11. minutu Diogo Žota pogađa za prednost gostiju. Prethodilo je nekoliko grešaka “orlova” u nizu i na kraju je Žota nadvisio Nikolu Milenkovića poslije centaršuta Bernarda Silve.

Vrlo sličan gol primila je Srbija i u 36. minutu. Ponovo centaršut sa desne strane, ponovo glavom Žota i ponovo kasni Milenković u markaciji.

Srbija sjajno otvara drugo poluvrijeme. Već u 46. minutu Mitrović postiže pogodak i smanjuje na 1:2.

Samo 14. minuta kasnije, Srbija dolazi do izjednačenja nakon odlične akcije. Strijelac je Filip Kostić, ali svi su odigrali izvanredno u ovom kontranapadu.