Zvezda bolja od Čukaričkog

Crvena zvezda nastavila je da niže pobjede, iako nije blistala u duelu sa Čukaričkim, ali je na konto dodala nova tri boda i sačuvala razliku na tabeli u odnosu na Partizan.

Zvezde je povela u 73. minutu kada je El Fardu Ben postigao pogodak, nakon centaršuta Milunovića.

U 87. minutu, golman Čukaričkog Petrović ruši Bena u svom kaznenom prostoru, sudija pokazuje na bijelu tačku, a siguran realizator bio je Aleksandar Katai, koji devetim golom u sezoni i definitivno donosi 23. pobjedu Zvezdi ove sezone, uz samo dva remija.

U ostalim mečevima Rad je poražen od Partizana sa 0:5, Mačva je pobijedila Proleter 3:1, Metalac je porazio Voždovac 2:1, Novi Pazar je slavio u meču sa Spartakom 2:1, Radnički je pobijedio TSC 2:0, Vojvodina je uzela bodove Javoru pri rezultatu 2:0, a Radnik je pobijedio Inđiju sa 0:1.

Bačka i Mladost sastaće se sutra od 16.00 časova, a od 18.00 časova Zlatibor i Napredak.

Na tabeli vodi Crvena zvezda sa 71 bodom i utakmicom manje, slijedi Partizan sa 65, Vojvodina ima 53, Čukarički 51, Spartak 43, Radnik 41, Proleter Novi Sad 39, TSC 38, Radnički 37, Metalac 36, Voždovac 33, Mladost 31, Novi Pazar 30, Javor 29, Rad 26, Inđija 23, Napredak 22, Zlatibor 21, Mačva 20 sa utakmicom manje i Bačka 14 bodova.