“Brčanske princeze” po 12. put osvojile Kup

GACKO – Odbojkašice Bimal Jedinstva pobjednice su Kupa BiH za sezonu 2020/21. Brčanke su u današnjem finalu u Gacku savladale istoimenog domaćina sa 3:0 u setovima i tako po 12. put u istoriji osvojile ovo takmičenje čime su nastavile višegodišnju dominaciju.

Gacko koje igra sjajnu sezonu ipak nije uspjelo da prekine niz trofejnog kolektiva iz Brčkog. Pulenke Smaila Pezerovića su pokazale da su i dalje bez prema na bh. tlu.

Brčanske princeze su prvi set prelomile na servisu Elene Babić, napravile su seriju od 6:0 što je bilo dovoljno da rutinski privedu set kraju (25:16).

U drugom setu Gačanke na početku dolaze do vodstva 7:4, što je na kraju rezultiralo da gledamo nešto neizvjesniji set. Ipak, na kraju je rezultat je glasio 25:20 za tim iz Brčkog.

Treći set je ujedno bio i posljednji jer je Bimal Jedinstvo slavilo sa 25:18 . Na kraju je uslijedilo veliko slavlje popularnih “brčanskih princeza“ koje su po šesti put uzastopno osvojile Kup BiH.