Himki šokirao Real

Košarkaši Himkija i Real Madrida odigrali su izuzetno zanimljiv duel u Podmoskovlju na otvaranju 27. kola Evrolige.

Utakmica je riješena u samoj završnici, a pobjedu je odnijela ruska ekipa sa 78:77.

Madriđani su imali napad za pobjedu, međutim, Fabijan Kozer je izgubio loptu i šansa za trijumf je propala.

Himki je imao prednost tokom većeg dijela susreta, Real se vratio u posljednjoj četvrtini, djelovalo je da mogu do preokreta, međutim, loš posljednji napad ih je koštao.

Najefikasniji na parketu su bili Mekolum i Šved sa po 22 poena. Dvocifren je bio još samo Miki kod domaćih.

U redovima Reala istakli su se Kerol i Dek sa po 15 poena. Tavares je dodao 14, a imao je i 11 skokova.

Himkiju, posljednjeplasiranoj ekipi u takmičenju, ovo je tek treća pobjeda u sezoni, dok je Real zabilježio 11. poraz i sada je šesti na tabeli.

Košarkaši Zenita savladali su Albu iz Berlina sa 87:71.

Tim iz Sankt Peterburga je nastavio sa dobrim rezultatima na svom terenu i ostvario je šest trijumf na posljednjih sedam mečeva.

Iako je razlika na kraju utakmice bila dvocifrena, Zenit nije lako stigao do pobjede.

Imali su zaostatak na poluvremenu, u trećem kvartalu su preuzeli vođstvo, da bi im odlična posljednja četvrtina donijela 16. trijumf u sezoni, koliko ima i petoplasirani Bajern.

Najefikasniji na meču bio je Kevin Pengos sa 19 poena i sedam asistencija.

Vil je dodao 15, Holins 13, Ponitka 12, a Pojtres 11 poena. Kod Albe se istakao Sikma sa 18 poena i šest skokova.