Poništen gol Milana, Zvezda sa igračem manje

Fudbaleri Crvene zvezde remizirali su u revašu šesnaestine finala Lige Evrope protiv Milana na San Siru rezultatom 1:1, ali uprkos sjajnoj igri nisu uspjeli da prođu u narednu rundu jer je u prvom meču bilo 2:2

“Crveno-bijeli” i “rosoneri” su u prvom meču u Beogradu odigrali neriješeno 2:2.

Milan je bio bez povrijeđenih Marija Mandžukića i Ismaila Benasera, dok Zvezdi nedostaju čak četvorica igrača.

Pravdu je dijelio sudija Hesus Hil Manzano iz Španije.

Sastavi:

Milan: Donaruma – Kalabrija, Romanjoli, Tomori, Dalot – Kesi, Meite – Kastiljeho, Krunić, Čalhanoglu – Leao.

Crvena zvezda: Borjan – Gobeljić, Pankov, Degenek, Gajić – Kanga, Sanogo, Srnić – Ivanić, Ben – Falćineli.

Tekstualni prenos revanš utakmice možete pratiti uživo na našem portalu:

Trenutni rezultat: 1:1 (Ukupno 3:3)

90+3′ – Zvezda je u bila u odličnoj prilici u posljednjem napadu, nekoliko sekundi prije kraja meča, i uspjela da izbori korner. Međutim sudija je donio neobjašnjivu odluku i nije dozvolio da se on izvede te je svirao kraj.

90′ – Dva opasna kornera Zvezde! Pritisak, pritisak, pritisak… Nikako da jedna lopta pronađe visokog Pavkova.

85′ Ibrahimović dobija duel u opasnoj situaciji ali, loše je završio solo akciju. Opet ga je Borjan nadmudrio i presekao njegov pas.

81′ Velika prilika za Kataija. to je moralo da bude 2:1. Ipak, šutirao je pored gola.

77′ Još jedna prilika za Zvezdu, tačnije za Pavkova. Mogao je to da bude gol.

74′ Poništen gol Milanu zbog ofsajda. Našao se Ibrahimović u ofsajdu. Lijepo je proigrao Rebića, a srećom po Zvezdu poništen je gol.

72′ Ušao je Milan Pavkov umjesto Falčinelija.

70′ Zvezda ostaje sa igračem manje. Gobeljić dobija drugi žuti, odnosno crveni karton.

69′ Katai se vratio na teren još od novembra, u igri je umjesto Kange.

68′ Ziver za Zvezdu. Najprije je Donaruma na jedva odbranio udarac Sanoga, da bi Gobeljić promašio prazan gol iz odbijanca.

66′ Ernandes i Salemakers mijenjaju Kastiljeha i Kalabriju.

64′ Zvezda ponovo bolje stoji na terenu, Kanga je bio u izglednoj prilici. Šutirao je loše sa 22, 23 metra.

61′ Dobio je dubinsku loptu Mirko Ivanić na sredini terena, krenuo je ka golu Milana, blokirao ga je Tomori u posljednjem trenutku – korner.

57′ Dobar kontranapad Zvezde, Ivanić je povukao loptu, ali je pogriješio što je dodao Gajiću desno umjesto Gobeljiću lijevo. Od svega, samo aut za Milan na drugoj strani.

53′ Ibrahimović šutira poslije kombinacije sa Kesijem ali pravo u Borjana koji je uhvatio “živu” loptu”.

50′ Zvezda igra hrabro. Petrović je šutirao kao golu Milana, ali ipak neprecizno.

48′ Iz daljine je zaprijetio Kanga, ali njegov šut sa distance je otišao pored gola Milana.

46′ Počelo je drugo poluvijeme. Izmjene u oba tima. Iako Milan ima rezultat koji ga vodi u osminu finala Lige Evrope, domaćini su izvršili dvije izmjene na startu drugog poluvremena. Izašli su Rafael Leao i Rade Krunić, ušli  Zlatan Ibrahimović i Ante Rebić. Mijenja i Zvezda, ulazi Njegoš Petrović umjesto Slavoljuba Srnića.

Prvo poluvrijeme:

Kraj prvog poluvremena. Na odmor se odlazi neriješeno 1:1.

45′ Faul za Milan na ivici kaznenog. Krunić je bio brži od Srnića, koji ga je zaustavio prekršajem.

43′ Sjajan udarac Gejlora Kange! Šutirao je Gabonac sa 30 metara, ali je lopta otišla malo pored desne stative. Bilo je ovo vrlo blizu gola.

41′ Griješi u dodavanju na sredini terena, oduzimaju domaći loptu ispred Degeneka. Ovako nešto ne smije da se događa ukoliko Zvezda želi do pobjede u nastavku meča.

39′ – Leao je izašao pred Borjana – ofsajd na sreću crveno-bijelih.

37′ Borjan čuva Zvezdu, odbranio je ziocer Dalotu! Sam je bio lijevi bek Milana, ali je kapiten crveno-bijelih nogama odbranio njegov šut.

35′ Agresivno igra Crvena zvezda, pokušavaju da po bokovima, posebno po lijevom probiju Milanov gard. Ipak, sigurni su za sada defanzivci Milaneza.

28′ – Milan se “oporavio” i dva puta su zaprijetili pred golom Borjana.

24′ GOOOL Ben izjednačuje na 1:1. Sjajan šut Bena sa 14 metara završio je iza leđa Donarume, uz samu stativu Milana.

22′ Prečka! Ben je šutirao iz slobodnog udarca, ali je lopta odsjela na prečki domaćina.

19′ Poništen gol, zatresao je Ben mrežu posije kornera. Manzano je poništio gol Zvezde zbog igranja rukom Radovana Pankova.

16′ Zvezda preti prvi put! Ben je dobio odličnu loptu u kaznenom prostoru, ušao je sa desne strane, ali je šutirao preko gola.

15′ Slobodnjak za Zvezdu, Kanga je ubacio sa desne strane, ali je odbrana Milana dobro intervenisala.

11′ Greška odbrane Zvezde, ali je šut Leaa uspeo da izblokira Degenek i izbaci u korner!

9′ GOOOL Kesi dovodi Milan u vođstvo iz penala za 1:0.  Penal je skrivio Gobeljić koji je igrao rukom, što je potvrdila VAR tehnologija!

5′ Prvi napad Milana preko Krunića i već korner za domaćina. Pankov je izbacio glavom.

4′ Hrabro je Zvezda ušla u meč, Falčineli je probao da dođe do lopte, ali je sviran ofsajd.

1′ Počela je utakmica! Zvezda u teget garnituri, a Milan će igrati i kompletnoj bijeloj opremi.