Bertans i Avdija za koš bolji od Jokićevog Denvera

Nagetsi iz Kolorada doživjeli su novi poraza na turneji po istočnoj obali, poštu su noćas u Vašingtonu od njih bili bolji Vizardsi rezultatom 130:128.

Nikola Jokić je meč zavšrio sa 33 poena, a drugi put uzastopno izmakao mu je dabl-dabl. Rekord karijere Davisa Bertansa.

Denver je dakle doživio poraz od jedne od najlošijih ekipa lige, koja istina u svom sastavu ima dva superstara – Bredlija Bila i Rasela Vestbruka.

I upravo je ovaj dvojac, uz “partizanovca” Bertransa, bio najzaslužniji da pobjedu “čarobnjaka”, uz mnogo grešaka koje je ekipa Majka Melona napravila, posebno u finišu.

Jokić je meč završio sa 33 poena, 7 skokova i 9 asistencija za 37 minuta, uz dvije ukradene i tri izgubljene lopte i šut iz igre 12/21.

Dakle, ponovo mi je izmakao dabl-dabl učiniak, i to drugi put zaredom nakon što je imao 26 vezanih takvih mečeva!

Jedini efikasniji od njega bio je Džamal Marej, koji je ubacio 35 poena, od čega su tri došla poslije trojke na dvije sekunde prije kraja za izjendačenje od 128:128, ali ni to nije bilo dovoljno da se izbjegne poraz u regularnom dijelu jer je već pomenuti Bil na desetinku sekudne prije kraja pogodio dva slobodna bacanja i donio svom timu treću vezanu pobjedu, i prvi takav niz ove sezone.

On je meč završio sa, za njega skromnih 25 poena (najbolji strijelac lige trenutno) i 10 asistencija, Vestbruk je imao tripl-dabl od 12 poena, 13 skokova i 12 asistencija, dok je Letonac i bivši igrač Partizana Davis Bertans postigao rekord sezone i karijere od 35 poena uz devet ubačenih trojki.

Prije toga je Denver mnogo bolje otvorio utakmicu i već početkom druge četvrtine imao je prednost od 20 poena, što se istopilo do pred poluvrijeme kada Vašington prvi put preuzima vođstvo i ne ispušta ga do samoga kraja.

Deni Avdija je za 20 minuta postigao jednu trojku uz sedam skokova i dvije asistencije.

Nagetsi, koji naredni meč igraju u Šarlotu u petak, sada imaju skor 15-13, dok je Vašington na 9-17.