Iznenađenja u španjolskom kupu: Celta i Getafe ispali od trećeligaša / Bljesak.info

Tekst članka se nastavlja ispod banera

Nogometaši trećeligaša Ibize i Cordobe priredili su velika iznenađenja pobijedivši u susretima 2. kola španjolskog Kupa kralja Celtu Vigo sa 5:2, odnosno Gettafe sa 1:0.

Ibiza je pružila fantastičnu predstavu protiv osmoplasirane momčadi Primere. Domaćin je već nakon prvog poluvremena vodio 3:0, a potom u nastavku zabio i četvrti gol. Celta je smanjila na 4:2, te imala kazneni udaraca za 4:3, no Santi Mina je bio neprecizan. Do kraja susreta Ibiza je zabila i peti gol.

Golove za vodeću momčad jedne od trećeligaških skupina zabili su Sergio Castel (12, 27), Javi Perez (28), Manu Molina (61-11m) i Angel Rodado (90+3), dok su za momčad iz Viga strijelci bili Santi Mina (78) i Jordan Holsgrove (87).

Iznenađenje je priredila i Cordoba porazivši Getafe sa 1:0, a pogodak odluke zabio je Willy Ledesma u šestoj minuti.

Nogometaši Seville i Villarreala izborili su plasman u 16-inu finala španjolskog Kupa kralja.

Sevilla je na gostovanju pobijedila trećeligaša Linares sa 2:0, dok je Villarreal porazio trećeligaša Zamoru sa 4:1.

Andalužani su prolaz u sljedeći krug izborili zahvaljujući golu Oscara Rodrigueza (45+1) i autogolu Frana Lare (47).

Natjecanje nastavlja i Villarreal koji je na gostovanju slavio protiv Zamore sa 4:1.

Za “Žutu podmornicu” zabili su Carlos Bacca (31), Yermi Pino (43), Fer Nino (73) i Dani Raba (88), dok je pogodak za domaćine zabio Carlos Ramos (45+2).