Bayern u završnici utakmice šokirao Atletico Madrid i ugrozio mu plasman / Bljesak.info

Tekst članka se nastavlja ispod banera

Atletico Madrid i Bayern su odigrali 1:1 u derbiju večeri Lige prvaka.

Domaće je u prednost doveo Joao Felix (26) na povratnu loptu Llorentea, a taj je rezultat privremeno osiguravao Atleticu drugo mjesto i osminu finala.

No, u samoj završnici Felipe je skrivio kazneni udarac iz kojega je Thomas Müller (86-11m) poravnao na konačnih 1:1.

Ranije je u ovoj skupini Salzburg je kao gost svladao Lokomotiv u Moskvi sa 3:1.

Dvostruki strijelac za Salzburg bio je Berisha (28, 41), nakratko je na 2:1 smanjio Mirančuk (79-11m), no samo dvije minute potom Adeyemi (81) je vratio prednost na dva gola.

Kolo prije kraja Bayern je osigurao prvo mjesto sa 13 bodova, drugi Atletico ima šest, treći Salzburg četiri, a posljednji Lokomotiv tri boda.

U posljednjem kolu će Salzburg i Atletico u međusobnom ogledu odlučivati o drugom mjestu. Španjolcima je dovoljno i neriješeno, Austrijancima treba pobjeda.

Zanimljivo je u utorak bilo i u Marseilleu gdje je francuski velikan ugostio grčki Olympiacos.

Gosti su poveli u 33. minuti golom Madyja Camare, domaćin preokrenuo, s dva pogotka Dimitrija Payeta, oba iz jedanaesterca (55, 75).

Ova će dva kluba u zadnjem kolu grupne faze saznati koji od njih ide u Europsku ligu, dok su se iz te skupine Manchester City i Porto plasirali za nastavak natjecanja u Ligi prvaka.

U Portu su domaći Porto i Manchester City odigrali bez golova na stadionu Dragão. Građanima je poništen gol Gabriela Jesusa u završnici utakmice, nakon intervencije VAR-a.