Barcelona i Borussia bez pardona; Morata spasio Juventus / Bljesak.info

Tekst članka se nastavlja ispod banera

Favorizirani Juventus je golom Morate u 92. minuti preokrenuo protiv Ferencvaroša te slavio rezultatom 2:1.

Iako se očekivalo kako će utakmice biti jednosmjerna, Mađarski prvak se nije složio s tom tezom, čak naprotiv šokirali su velikog favorita ranim golom.

Uzuni je u 19. minuti prebacio glavom do neugodnog Nguena, Norvežanin je sačuvao loptu te proigrao bivšeg napadača zagrebačke Lokomotive, koji laganim dodirom šalje loptu u mrežu za 0:1.

Međutim, slavlje gostiju nije dugo trajalo, jer Ronaldo u 35. minuti udarcem s 20-ak metara stvari vraća na početak.

U drugom poluvremenu Juventus je bacio sve karte u napad da stignu do gola vrijednog tri boda. Stvarali su prilike, ali lopta nije htjela u gol, sve do druge minute sučeve nadoknade kad je zabio Morata i tako spriječio najveće iznenađenje kola.

Desetkovana Barcelona je slavila u Kievu protiv Dynama rezultatom 0:4.

Strijelci za Katalonce bili su Dest (52), Braithwaite (57, 70 – 11m) i Griezmann (92).

Barcelona i Juventus osigurali su plasman u završnu fazu Lige prvaka.

Borussia Dortmund je na Signal Iduna Parku je slavila protiv Club Bruggea rezultatom 3:0.

Domaćini su u prvom poluvremenu zabili dva gola, a moglo bi se reći kako su Belgijanci još i dobro prošli.

Prvi gol pao je u 18. minuti, a strijelac je bio – tko drugi nego Haaland. Sjajni Norvežanin je tako rušio još jedan rekord ovoga puta kao igrač kojem je trebalo najmanje utakmica za 15 golova u Ligi prvaka, samo 12.

Na samom kraju poluvremena u strijelce se upisao još jedan istinski dragulj Žuto-crnih, engleski reprezentativac Sancho, koji je u 45. minuti sjajno pogodio iz slobodnog udarca.

U drugom dijelu, točnije u 60. minuti fenomenalno Haaland zabio je i svoj drugi, a Dortmundov treći i tako riješio pitanje pobjednika.

Lazio je kod kuće bio bolji od Zenita rezultatom 3:1. Pogađali su Immobile (3, 55 – 11m) i Parolo (22), donosno Džjuba (25).

Mada postoji mala vjerojatnost da Club Brugge dostigne Lazio na drugoj poziciji, u praksi su i Borussia i talijanski klub gotovo sigurno prošli dalje.