Sjeverna Makedonija se plasirala na prvo EP u istoriji

Reprezentacija Sjeverne Makedonije plasirala se na prvo Evropsko prvenstvo u istoriji nakon što je u Tbilisiju pobijedila domaću selekciju Gruzije rezultatom 1:0.

Nije se činilo da će tako biti nakon prvog poluvremena u kojoj je Gruzija dominirala u posjedu lopte, a imali su i nekoliko ozbiljnih situacija pred protivničkim golom. Međutim, pogodaka u prvih 45 minuta nije bilo.

Makedonci su uspjeli doći u prednost početkom drugog poluvremena. Sjajnu akciju su odigrali gosti, a na kraju je Nestorovski odlično uposlio Pandeva koji rutinski šalje loptu u mrežu za veliko slavlje Makedonaca.

Iako se očekivala potpuna inicijativa Gruzije do kraja meča, Makedonci su solidno stajali na terenu te su čak imali opasnije situacije za gol nego domaći tim.

Na kraju su uspjeli izdržati sve nalete i došli su do ogromnog uspjeha i plasmana na veliko takmičenje.

Ekipa selektora Igora Agelovskog će na prvenstvu Evrope biti u grupi C zajedno s Nizozemskom, Ukrajinom i Austrijom.