Sjeverna Makedonija ide na Europsko prvenstvo; Mađari također prošli / Bljesak.info

Tekst članka se nastavlja ispod banera

Sjeverna Makedonija ostvarila je povijesni prvi plasman na Europsko nogometno prvestvo koje je zbog pandemije odgođeno za 2021. godinu.

U finalnom dijelu baraža nogometaši Igora Angelovskog pobijedili su u Tbilisiju domaćina Gruziju s minimalnih 1:0, a heroj pobjede bio je jedan neuništivi veteran Goran Pandev.

Ovaj 37-godišnjem napadaču Genoe je u 56. minuti poentirao nakon odlične akcije Makedonaca i asistencije Ilije Nestorovskog, 30-godišnjeg golgetera Udinesea.

Bio je to njegov 36. gol u 114. nastupu u dresu nacionalne vrste.

Kapetan zagrebačkog Dinama, Arijan Ademi, igrao je do 67. minute kada ga je zamijenio Spirovski.

Reprezentacija Mađarske u četvrtak je nevjerojatnim preokretom pobijedila Island s 2:1 i plasirala se na Europsko prvenstvo koje se održava iduće godine.

Islanđani su mnogo bolje otvorili meč i poveli su već u 11. minuti kada je gol iz slobodnog udarca postigao Sigurdsson. Gosti su do samog kraja imali prednost i činilo se da će slaviti, a onda je uslijedio šok.

Mađarska je u 88. minuti uspjela poravnati na 1:1, golmana Islanda svladao je Nego.

Činilo se da će utakmica otići u produžetke, no samo četiri minute kasnije Mađarska zabija novi gol.

Ovaj put u centru pažnje bio je Szoboszlai koji odlično pogađa za 2:1.
Zaista nestvaran preokret koji je odveo Mađarsku na Europsko prvenstvo.