Zvezda golovima Kange i Kataija slavila protiv Genta

Fudbaleri Crvene zvezde pobijedili su belgijski Gent u utakmici trećeg kola Lige Evrope rezultatom 2:1.

Beograđani su do novog trijumfa na stadionu “Rajko Mitić” došli golom Gejlora Kange i Aleksandra Kataija.

Kanga je šutem sa 16 metara doveo Crvenu zvezdu u vođstvo. On je poslao odličnu loptu na drugu stativu, a Katai je vratio loptu ka Benu, međutim krilni napadač nije uspio da je zahvati. Kanga je ispratio akciju, naletio na tu loptu i snažnim udarcem pogodio je za 1:0.

Belgijanci su izjednačili u 31. minutu, agol je postigao Vadis Ođija-Ofoe. IIako je lopta na putu do mreže zakačila Miloša Degeneka, promenila smer i prevarila Milana Borjana.

Gol za pobjedu Zvezde postigao je Katai u 59. minutu. Njegov šut iz slobodnjaka završio je u mreži Genta nakon što se lopta odbila od stativu.

Do kraja utakmice crveno-bijeli su sačuvali prednost i uknjižili nova tri boda u grupi L Lige Evrope.