“Osice” demonstrirale silu i protiv Goražda

Rukometašice Borca ostvarile su četvrtu vezanu pobjedu u Premijer ligi BiH. Popularne „osice“ večeras u „Boriku“ u okviru 5. kola nisu dozvolile iznenađenje protiv ekipe Goražda, te upisale ubjedljiv trijumf od 35:14.

Već u uvodnim minutama je bilo jasno u kojem smjeru će ići ova utakmica, a pobjednik je odlučen nakon prvih 30 minuta kada je na semaforu stajalo 16:4 u korist izabranika Radeta Unčanina. Drugo poluvrijeme bila je samo formalnost.

Najefikasnija u redovima pobjedničke ekipe bila je Ivana Sikimić sa osam pogodaka, dva manje dodala je Anđela Stojanović, a raspoložene su bile i Božana Ćutković (4), Dajana Ignjatović (3), Isidora Kršić (3) i Sara Majkić (3).

Borac će i nakon ovoga kola ostati u Top 3 ekipe, a ovom pobjedom je stigao do osmog boda.