Ibrahimović riješio derbi protiv Intera

MILANO – Fudbaleri Milana savladali su večeras gradskog rivala Inter sa 2:1 (2:1), u derbiju 4. kola italijanske Serije A.

Junak “rosonera” bio je dvostruki strijelac Zlatan Ibrahimović, koji je u 13. minutu postigao prvi gol iz odbitka pošto je promašio penal, i u 16. minutu, dok je gol za Inter postigao Romelu Lukaku u 29. minutu.

Sedmostruki prvak Evrope prekinuo je seriju od četiri poraza od gradskog rivala, a ujedno zabilježio i prvu pobjedu poslije skoro pet godina.

Kapiten reprezentacije Srbije Aleksandar Kolarov odigrao je cijeli meč za Inter, a upravo on je i skrivio penal nad Ibrahimovićem, koji je prethodio prvom golu.

Milan posle četiri kola ima maksimalnih 12 bodova i posle dugo vremena je lider, dok je Inter šesti sa pet bodova manje.