Messi opet morao spašavati Argentince; Urugvaj bolji od Čilea / Bljesak.info

Tekst članka se nastavlja ispod banera

Argentina je u četvrtak u prvoj utamici južnoameričkih kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2022. u Kataru pobijedila Ekvador 1:0 zahvaljujući pogotku Lionela Messija.

Na mitskom stadionu Bombonera, koji je zbog pandemije koronavirusa bio prazan, pobjedu je Argentini donio Lionel Messi, koji je u 13. minuti zabio s bijele točke.

Jedanaesterac je dosuđen za Argentinu nakon prekršaja na Lucasu Ocamposu u kaznenom prostoru.

Urugvajci su poveli šest minuta prije poluvremena nakon izvođenja kaznenog udarca dosuđenog zbog igranja rukom u kaznenom prostoru. Strijelac je bio Luis Suarez. Alexis Sanchez izjednačio je za Čile u 55. minuti.

Pobjednički gol za Urugvaj u drugoj minuti sudačke nadoknade zabio je Gomez, piše Hina.

Početak južnoameričkih kvalifikacija odgađan je dva puta zbog pandemije koronavirusa i prošla je gotovo godina da reprezentacije nisu igrale neku natjecateljsku utakmicu.

Prve četiri reprezentacije ostvaruju plasman na svjetsko prvenstvo 2022., dok petoplasirana reprezentacija ide u međuregionalni playoff.

U posljednjoj utakmici koja je sinoć igrana Paragvaj i Peru odigrali su 2:2, a svi su golovi pali u drugom poluvremenu.

Urugvaj sljedeću utakmicu igra protiv Ekvadora u utorak 13. listopada, dok Čile u Santiagu dočekuje Kolumbiju isti dan.