Srbija poslije produžetaka pobijedila Norvešku

Fudbalska reprezentacija Srbije plasirala se u finale plej-ofa C Lige nacija za plasman na EURO, pošto je večeras u Oslu savladala Norvešku 2:1 poslije produžetaka.

Junak trijumfa bio je “rezervista” Sergej Milinković-Savić, koji je u 80. minutu zamenio Filipa Đuričića, a već minut kasnije postigao prvi gol i krunisao mnogo bolju igru Srbije.

Ujedno, bio je to prvenac asa Lacija u reprezentativnom dresu.

Srpski tim prethodno je imao nekoliko sjajnih šansi, a najbolje Aleksandar Mitrović i Đuričić.

Ipak, sedam minuta kasnije izjednačio je Matijas Norman, pa je odluka pala u produžecima, tačnije u 102. minutu majstorijom Milinkovića-Savića, lob udarcem, poslije akcije Darka Lazovića i Dušana Tadića.

Sergej je demonstrirao vrhunsku klasu, u jednoj od najvažnijih reprezentativnih utakmica u posljednje dvije decenije i pokazao zašto je fudbaler koji vrijedi 100 miliona evra.

Srbija će u finalu plej-ofa, 12. novembra u Beogradu, dočekati Škotsku ili Izrael.