Pobjeda Seville u prvoj utakmici sezone i prvi gol povratnika Rakitića / Bljesak.info

Tekst članka se nastavlja ispod banera

Bivši hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić zabio je pogodak za Sevillu u gostujućoj pobjedi 3:1 protiv Cadiza.

Bio je to drugi Rakitićev nastup nakon povratka u andaluzijsku momčad u koju se vratio iz Barcelone.

U prvom susretu je izborio jedanaesterac u porazu od Bayerna u Superkupu (1:2), a u nedjelju se upisao među strijelce u pobjedi protiv Cadiza.

Domaćin je poveo u 48. minuti golom Salvija, no Sevilla je okrenula rezultat s tri gola u nizu. Izjednačio je Luuk de Jong u 66. minuti, goste je u vodstvo doveo Munir u 90. minuti, a pobjedu je potvrdio Rakitić golom u četvrtoj minuti sudačke nadoknade.

Bio je to njegov 35. pogodak u 151. nastupu za Sevillu čiji je dres nosio od 2011. do 2014.

Za Sevillu je ovo bila prva utakmica u Primeri ove sezone, dok je Cadiz upisao drugi poraz u tri kola.