Remi na Anoeti: Real Madrid odigrao 0:0 protiv Real Sociedada / Bljesak.info

Tekst članka se nastavlja ispod banera

U svojoj prvoj utakmici nove sezone u Primeri Real je išao na zahtijevno gostovanje u San Sebastian.

U početni sastav Zidane je uvrstio svoje napouzdanije nogometaša, predvođene Ramosom, Modrićem i Benzemom.

Utakmica je za madridski Real počela gotovo idelano. Domaći igrači se u prvih 30 minuta gotovo nisu sastajali s loptom, ali je nadmoć Madriđana ostala jalova. Što je utakmica odmicala, Sociedad je postajao opasniji.

Kraljevski klub je imao skoro 70 posto posjeda lopte, gosti su uputili 16 udaraca, a imali su i 11 kornera, ali nisu uspjeli slomiti obranu baskijskog sastava. Završilo je 0:0.

Luka Modrić je za goste igrao do 70. minute. I dok je Realu to bio prvi nastup ove sezone, Real Sociedad je ubilježio i drugi remi.

U ranije odigranim susretima Granada i Real Betis su ostvarili i druge pobjede probivši se na vrh ljestvice.

Granada je slavila sa 2:1 protiv Deportivo Alavesa. Soldado (7) i Machís (79) su zabili za domaći sastav, a Joselu (22) za goste.

Drugu pobjedu upisao je i Real Betis pod vodstvom novog trenera Manuela Pellegrinija porazivši Real Valladolid s 2:0.

Sve je bilo gotovo nakon 18 minuta, a strijelci su bili Fekir (10-11m) i William Carvalho (18).

Cadiz je na gostovanju pobijedio Huescu sa 2:0 upisavši prve bodove ove sezone. Golove za novog prvoligaša zabili su Alvaro Negredo (11) i Jorge Pombo (83).

Za Cadiz je branio Alberto Cifuentes postavši drugi najstariji debitant u povijesti La Lige. Cifuentes je svoje prve minute u elitnom razrdu španjolskog nogometa upisa sa 41 godinom i 114 dana, piše Hina.

Stariji od njega u prvom nastupu u španjolskom prvenstvu bio je Harry Lowe koji je davne 1935. zaigrao sa 48 godina i 226 dana.

Susreti Levante – Atletico Madrid, Sevilla – Elche i Athletic Bilbao – Barcelona su odgođeni.