Kuluševski, Bonucci i Ronaldo donijeli Pirlu debitantsku pobjedu / Bljesak.info

Tekst članka se nastavlja ispod banera

Andrea Pirlo je pobjedom započeo svoju seniorsku trenersku karijeru.

Bianconerri su stigli do domaće pobjede nad Sampdorijom u prvom kolu Serie A, a rezultat je glasio 3:0.

Stara dama je rano stigla u vodstvo, igrala se 13. minuta kada je Cristiano Ronaldo pokušao proći kroz dvojicu igrača gostiju, oni su mu zapriječili put, a lopta dolazi do Dejana Kuluševskog koji vrlo preciznim udarcem ljevicom sjajno gađa suprotni kut vratara Audera.

Šveđanin makedonskih korijena još je na zimu otkupljen za 35 milijuna eura od Atalante, ali je lanjsku sezonu proveo na posudbi u Parmi. Tako da je 20-godišnji krilni napadač u svom debiju za Juve upisao i prvijenac.

Dugo su prvaci lomili klub iz Genove, ali treba se spomenuti i kontroverznu odluku suca koji nije svirao jedanaesterac za goste nakon igranja rukom Leonarda Bonuccija, a upravo je stoper domaćih zabio za 2:0 u 79. minuti utakmice.

Točku na ovaj susret stavlja Cristiano Ronaldo koji je nastavio tradiciju zabijanja protiv Sampdorije. Portugalac je u prvom dijelu igre pogodio gredu.

Prva utakmica i prva pobjeda za Andreu Pirla, u svakom slučaju povijesna.

Rezultati:

Genoa – Crotone 4:1 (Mattia Destro (6), Goran Pandev (9), Davide Zappacosta (34), Marko Pjaca (65) / Emanuel Riviere (28))

Verona – Roma 0:0

Fiorentina – Torino 1:0 (Gaetano Castrovilli (78))

Parma – Napoli 0:2 (Mertens (63), Insigne (77))

Sassuolo – Cagliari 1:1 (Bourabia (87) / Tripaldelli (88))

U ponedjeljak igraju Milan i Bologna, a u srijedu su na rasporedu susreti Benevento – Inter, Udinese – Spezia i Lazio – Atalanta.